http://spgolina.pl

07 maja 2017 21:44 | Aktualności

Fabryka Cukierków „TOMS” w Lesznie

Święta, święta, a po świętach… cukierki! 20 kwietnia br. dzieci klas IV i V pod opieką p. Beaty Demut i p. Jadwigi Rychlickiej udały się do Leszna, do „krainy dziecięcych marzeń”- Fabryki Cukierków „TOMS”. Po przybyciu na miejsce uczestnicy wycieczki, aby zostać naocznymi świadkami produkcji słodkości, musieli ubrać specjalne kaftany oraz czepki. Trzeba przyznać, że niewiele różnili się od pracowników manufaktury.

W hali produkcyjnej zwiedzający mieli okazję prześledzić kolejne etapy powstawania cukierków, zajrzeć do magazynu oraz przekonać się, ilu ludzi musi pracować nad wyrobem cukierków. Podczas wędrówki po hali miłe panie pracownice fabryki pokazywały m.in.: jak składa się pudełka do czekoladek, prezentowały różne rodzaje produkowanych cukierków oraz odpowiedziały na wszystkie nurtujące uczniów pytania. Na zakończenie wyprawy zorganizowały quiz na temat produkcji cukierków i pracy w zakładzie „TOMS”. Na szczęście dzieci poradziły sobie świetnie z tym zadaniem, a nagrodą był… słodki i obfity poczęstunek w stołówce. Lepszej nagrody chyba nie można sobie wyobrazić.

Panie opiekunki wraz z kierowcą również skorzystały z nagrody, a w ramach miłej współpracy otrzymały ogromne pudło słodyczy dla całej szkoły.

Po wszystkim nadszedł czas powrotu do domu… Ale na pewno uczestnikom wyprawy pozostaną słodkie wspomnienia, które może kiedyś znowu przywiodą ich do fabryki „TOMS”.

 

 

 

Załączniki:

img_20170420_121726.jpg [2.67 MB]