Filmy

Miniatura video

Zastrzyk Kultury odc. 25 - "Czas w szarości" - reportaż z 15. ogólnopolskiego konkursu plastycznego

„Trudny czas…” Tymi słowy można by skwitować tegoroczne zmagania plastyczne w Rawiczu. Artystyczne przedstawienie czasu wydaje się być zadaniem niezwykle trudnym, jednak po raz kolejny młodzi twórcy udowodnili, że wyobraźnia dziecka nie zna granic i nadesłali nam niezwykłe interpretacje tego poważnego tematu. Ta szczególna z wielu względów edycja, odbywa się w trudnym dla nas wszystkich czasie izolacji i ograniczeń. Mimo tego nasz konkurs nieustannie się rozwija o czym świadczy zaproszenie do udziału dzieci i młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół miast partnerskich Gminy Rawicz - Attendorn (Niemcy) oraz Głębokie (Białoruś). Na konkurs napłynęły 2544 prace z terenu całej Polski oraz miast partnerskich Gminy Rawicz. W tym roku komisja konkursowa postanowiła nagrodzić 39 młodych twórców, a na wystawie pokonkursowej są prezentowane prace aż 312 osób. Stały rozwój nie byłby możliwy bez wsparcia wielu instytucji oraz osób prywatnych, którym w tym miejscu bar

Zobacz film »

Miniatura video

Niepodległość w zdalnej formie

Uczniowie SP im. Arkadego Fiedlera w Golinie na zdalnych lekcjach wspomnieli drogę do odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zobacz film »

Miniatura video

Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Golinie Wielkiej

Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, aby młodzi ludzie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. Uczniowie naszej szkoły przeczytali fragment "Balladyny" J. Słowackiego, wcielając się w rolę bohaterów dramatu.

Zobacz film »

Miniatura video

Soldek

Zwiedzanie statku-muzeum Sołdek

Zobacz film »

Miniatura video

Turniej Unihokeja - Pakosław

SP Golina Wielka - SP Rawicz nr3 (0:0)

Zobacz film »