Aktualności

29 listopada 2017 09:23 | Aktualności

Biwak jesienny "Kosmiczna ekspedycja"

Zgodnie z hasłem przewodnim biwaku w ostatni weekend listopada członkowie 8 Drużyny Harcerskiej „Granatowe Tropiki” w Golinie Wielkiej wyruszyli na kosmiczną ekspedycję. Podczas trzydniowego wypoczynku na Stanicy „Buczyna” uczestnicy wirtualnie zwiedzali odległe planety, poruszali się wśród gwiazd oraz odkrywali tajemnice gwiazdozbiorów. 



W harmonogramie wyjazdu tradycyjnie znalazło się miejsce na harcerskie ognisko z kiełbaskami. Ponadto w sobotnie przedpołudnie odbył się Gwiezdny Turniej Sportowy, a wieczorem Kosmiczny Bal Andrzejkowy w zabawnych obrzędowych strojach przybyszów z odległych planet.


 

Jednym z głównych punktów programu biwaku był cykl doświadczeń fizycznych. Każdy harcerz mógł na własnej skórze przekonać się, jak wielką moc ma ciśnienie i naelektryzowanie, dowiedzieć się, w jaki sposób zamienić odkurzacz w armatę, a plastikową butelkę w wyrzutnię rakietową. Takie proste zadania umożliwiły harcerzom przyjrzeć się bliżej nauce i technice, z której korzystają w codziennym życiu. Dobrze jest nie tylko podziwiać, ale także umieć wytłumaczyć to, co się widzi, słyszy lub czuje. Nauka to nie tylko nudne zadania domowe, podręcznikowe teksty czy trudne obliczenia. Czasem może być też zabawnie, wystarczy pomysł! Instruktorzy starli się zachęcić swoich podopiecznych do działania, nieustannej pracy nad sobą i odkrywania pasji w swoim życiu.

 

Cała galeria dostepna pod linkiem [KLIK]


Przeczytano: 404 razy. Wydrukuj|Do góry