Aktualności

26 października 2018 21:51 | Aktualności

Forum Dialog Junior

Sześcioro uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Izabelą Pieprzyk i p. Angeliką Adamczak – studentką pedagogiki, uczestniczyło w polsko-niemieckim projekcie „Forum Dialog Junior”, który odbył się w dniach 21-26.10.2018 r. w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.

W ramach projektu uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe, uczestniczyli w warsztatach Capoeiry, zwiedzili wrocławskie Zoo, Afrykarium, dziedziniec Ossolineum, Akademię Capoeiry, a także poznawali Krzyżową, biorąc udział w Planszowej Grze Terenowej. Uczennice klasy V: Zuzanna Armata, Julia Biel i Zofia Kleiber zaprezentowały choreografię do utworu „Taniec Połamaniec” w ramach odbywającego się Talent Show. W czasie wolnym od zajęć odbywały się międzynarodowe mecze piłki nożnej, koszykówki, warsztaty kreatywne i mistrzowskie rozgrywki w Dobble.

Spotkanie było świetną okazją do nawiązania nowych przyjaźni i zdobycia nowych umiejętności.

Jednostkami partnerskimi były Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sosnówce, Szkoła Podstawowa w Tomaszowie Bolesławieckim, Instytut GFB Gemeinsam wachsen.

Organizatorem projektu było Stowarzyszenie Kreisau Initiative e.V. z Berlina.

Spotkanie dziecięce współfinansowane było przez Polsko–Niemiecką Współpracę Młodzieży, Stiftung Großes Waisenhaus zu Potsdam oraz Freya von Moltke-Stiftung für das neue Kreisau.

Przeczytano: 651 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: