Aktualności

10 listopada 2018 14:52 | Aktualności

Gra Miejska „Spadkobiercy wolności”

10 listopada 2018 r. z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w Rawiczu Gra Miejska „Spadkobiercy wolności”, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Hufiec ZHP Rawicz. Trasa dzienna: punkty kontrolne, mapy i zagadki zostały przygotowane przez phm. Marikę Hoffmann, natomiast do punktów bonusowych przyczyniła się pwd. Monika Kląskała. Do działań aktywnie włączyli się także inni członkowie naszej drużyny, którzy wcielili się w punktowych. Do tych ról musieli się specjalnie przygotować merytorycznie oraz wizualnie, ponieważ nie bez znaczenia był tu charakterystyczny strój z czasów I wojny światowej.

8 harcerek z naszej drużyny zmierzyło się z innymi patrolami na trasie. Podczas gry musiały stawić czoła niełatwym zadaniom, m.in.: udzieliły pierwszej pomocy poszkodowanym powstańcom w namiocie sanitariuszek, wcieliły się w Ignacego Paderewskiego i wygłosiły z okna hotelu „Bazar” przemówienie do zebranych mieszkańców, odnalazły w labiryncie i ułożyły fragment pieśni patriotycznej, odwzorowały niepodległościowy mural oraz odszukały za pomocą wykrywacza metali zakopane niemieckie nazwy rawickich ulic, a następnie odnalazły ich współczesne nazwy. Ponadto podczas
3-godzinnej trasy zespół miał za zadanie dotrzeć do wyznaczonych punktów kontrolnych ważnych z punktu widzenia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Głównym celem gry było upowszechniania wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości na poziomie lokalnym i regionalnym oraz wzmocnienie w ten sposób poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków, co w naszym odczuciu bez wątpienia się udało.

Przeczytano: 224 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: