Aktualności

03 listopada 2019 17:10 | Aktualności

Halloweenowy maraton filmowy

 

 

            30 października, w środowy wieczór sala gimnastyczna zamieniła się w salę kinową. Uczniowie klas V – VIII wzięli udział w  maratonie filmowym, połączonym z konkurencjami o tematyce halloweenowej. Młodzież przyniosła ze sobą śpiwory, koce, poduszki, przekąski oraz dobry humor.

            Impreza rozpoczęła się od powitania uczestników i podziału na grupy, w których rozwiązywano zadania, przygotowane przez opiekunki: p. Beatę Demut i p. Katarzynę Zmysłowską. Pierwszym wyzwaniem był quiz halloweenowy. Następnie na dzieci czekały kalambury oraz zabawa muzyczna, którą przeprowadziła p. Jowita Augustyniak.

            Około 19.30 przyszedł czas na projekcję pierwszego filmu, pt. Coco. Jego tematyka dotyczyła, m.in. obchodów święta zmarłych w Meksyku oraz podkreślała znaczenie rodziny. Po zakończeniu seansu uczestnicy zmierzyli się z kolejnymi zadaniami: taboo o tematyce halloweenowej, jedzeniem jabłek na czas oraz zadaniami, które pochowane były w balonach.

            Po rozegraniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na projekcje filmów: Za niebieskimi drzwiami, Aquaman oraz Most do Therabitii. W międzyczasie były krótkie przerwy na toaletę, jedzenie i wypicie ciepłej herbatki.

            Seanse zakończyły się o 6.00. Wytrwali maratończycy posprzątali salę gimnastyczną i udali się do domów na zasłużony wypoczynek.

           

Katarzyna Zmysłowska 

Przeczytano: 255 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: